ABD - ST. AGUSTİNE

                                                                                                                                      HAZİRAN 2001              
                            ST. AGUSTİNE - FLORİDA - ABD
       Savannah'tan yola çıkıyoruz, şimdi hedefimiz St.Agustine. Yaklaşık 300 km. yolculuğumuz var. Kahvaltımızı yine arabamızdaki hosteslerimiz hazırlıyor )))). Zamanımızı iyi değerlendirebilmek için hem kahvaltı yapıyoruz, hem de yolculuğa devam ediyoruz.


      St. Agustine'in en görkemli binası Lightener Museum binası. Burası İspanyol mimari tarzıyla 1887 yılında inşa edilmiş ve güzel korunmuş bir bina. Şimdi müze, city hall ve otel olarak hizmet veriyor. Müzesi oldukça güzel ve gezilmesi gereken bir müze.       St. Agustine 1565 yılında İspanyol amiral, Pedro Menendez de Aviles tarafından kurulmuş. Burada bulunan İspanyolların inşa ettiği kale de oldukça iyi korunmuş ve turistik cazibe merkez durumunda.         St. Agustine iklimi tam bir tropikal iklim. Nem oranı oldukça yüksek, yağmur geçişleri sık sık yaşanıyor. Biz de bu yağmurdan korunmak amacıyla satılan poşetlerden giyip korunmaya çalışıyoruz.


           Burada Amerika'nın en eski okulu da bulunuyor. Bu bina böceklere dayanıklı sedir ve selvi ağaçları ahşabından yapılmış olan bu bina koruma altında.           Buradaki ( Bridge of Lions) köprüsü 471 metre boyunda ve oldukça güzel bir görünümü var.      St. Agustine plajları da oldukça güzel. Bembeyaz kumsalında güneşlenmek ve denize girmek te mümkün.

     Bu kadar yılın ardından hatırladıklarım ancak bu kadar..))


                                                       İYİ YOLCULUKLAR

   Kissemmee yazımı olumak için tıklayınız...

Hiç yorum yok: