YUNANİSTAN - LEROS ADASI

                                                                                                                                           EYLÜL 2013
          
             

               Pitagoria'dan, Leros'a olan yolculuğumuz uzamasına uzadı ama bu arada, feribotla gittiğimiz için ekstradan dört ada görme imkanımız oldu. Agathonissi, Arkoi, Patmos ve Lipsi adalarına feribotumuz demir attı. Gerçi feribottan inip adaları gezme imkanımız olmadı ama en azından yakından görme imkanımız oldu.
              Leros'ta bir gece kaldık, ertesi gün Kalimnos'a saat:14.30 da Katamaran bir tekne ile gidecektik. Sabah bir araç kiralayarak 4 saatte adayı enine boyuna dolaştık. Zaten en uzak mesafe 20 dakika sürüyor.       Leros adası,  gezdiğimiz adların içinde en güzel olanı. Kaldığımız şehir Lakki, Partheni, AlindaAG Marina ve Xirokambos isimli küçük yerleşimleri var adanın. Alinda ve AG Marina yerleşimleri de en güzelleri.

             

   Bu adanın plajları da güzel, ayrıca çok sayıda tarihi kiliseleri, Antik Kalesi, Azize Meryem Kilisesi, Eski Yel değirmenleri ve Tarih Müzesi ziyaret edilebilecek yerlerden. Kalesinden görünen şehir ve deniz manzarası mükemmel.       Bu arada Lozan antlaşmasına rağmen, tanklarıyla, toplarıyla hazır askeri birlikleri de yerinde gördük. 

     Artık yolculuk vakti, bu katamaran tekneyle bugünkü hedef  Kalimnos adası..

                                                                                                 İYİ SEYAHATLER      Türkiye'ye yakın Yunan adaları seyahatimizin KALİMNOS bölümünü okumak için tıklayınız...

Hiç yorum yok: