YUNANİSTAN - LEROS ADASI

Eylül 2013
          
             
Pitagoria'dan, Leros'a olan yolculuğumuz uzamasına uzadı ama bu arada, feribotla gittiğimiz için ekstradan dört ada görme imkanımız 
oldu. AgathonissiArkoiPatmos ve Lipsi adalarına feribotumuz demir attı. Gerçi feribottan inip adaları gezme imkanımız olmadı ama en azından yakından görme imkanımız oldu.

Leros'ta bir gece kaldık, ertesi gün Kalimnos'a saat:14.30 da Katamaran bir tekne ile gidecektik. Sabah bir araç kiralayarak 4 saatte adayı enine boyuna dolaştık. Zaten en uzak mesafe 20 dakika sürüyor. 
Leros adası,  gezdiğimiz adların içinde en güzel olanı. 

Kaldığımız şehir LakkiPartheniAlindaAG Marina ve Xirokambos isimli küçük yerleşimleri var adanın. Alinda ve AG Marina yerleşimleri de en güzelleri.Bu adanın plajları da güzel, ayrıca çok sayıda tarihi kiliseleri, Antik KalesiAzize Meryem KilisesiEski Yel değirmenleri ve Tarih Müzesi ziyaret edilebilecek yerlerden. Kalesinden görünen şehir ve deniz manzarası mükemmel.  

Bu arada Lozan antlaşmasına rağmen, tanklarıyla, toplarıyla hazır askeri birlikleri de yerinde gördük. Artık yolculuk vakti, bu katamaran tekneyle bugünkü hedef  Kalimnos adası..

                                                                                           
Türkiye'ye yakın Yunan adaları seyahatimizin KALİMNOS bölümünü okumak için tıklayınız...
 
İYİ SEYAHATLER

Hiç yorum yok: